O marce

Początki marki Domalux (PPG Deco Polska) sięgają 1991 roku, kiedy po licznych badaniach i testach wprowadzono pierwszy firmowy, jednoskładnikowy lakier do parkietów na bazie rozpuszczalników. Od tamtego czasu wprowadzono do asortymentu wiele wyrobów, które przez wzgląd na swoją funkcjonalność oraz zaawansowanie technologiczne podbiły rynek i stały się najpopularniejszymi lakierami do parkietów w Polsce.
Osiągnięty poziom technologiczny, pozwolił nam na opracowanie innowacyjnych rozwiązań oraz zastosowanie nowoczesnych technik lakierowania. Ukoronowaniem tych prac jest najnowszy system lakierów wodorozcieńczalnych Domalux Professional, który zadebiutował na rynku w 2010 roku.
 
Wprowadzenie nowej marki poprzedziliśmy badaniem zrealizowanym wśród kilku tysięcy parkieciarzy oraz długotrwałymi testami laboratoryjnymi, a także aplikacji. W ich wyniku przygotowano systemy aplikacyjne, uwzględniające rodzaj pomieszczenia, natężenie ruchu, czy czas potrzebny na wykonanie prac. Udostępnione wyroby pozwalają na zabezpieczenie nowej drewnianej podłogi, jej renowację i konserwację, w zależności od rodzaju obciążenia (np. średnie lub wysokie obciążenie), gatunku drewna (krajowe bądź egzotyczne) oraz charakteru zlecenia (np. „szybkie lakierowanie”).
Sztandarowymi produktami marki są: dwuskładnikowy wodorozcieńczalny lakier poliuretanowy Poliuretan Aqua 2S (do powierzchni bardzo mocno eksploatowanych) i jednoskładnikowy Poliuretan Aqua 1S (do podłóg o średniej intensywności eksploatacji).
 
Na podstawie oferty marki został opracowany także System do podłóg sportowych Domalux Professional (technologia lakierowania podłóg sportowych z wymalowanymi liniami boiska uwzględniająca instrukcję lakierowania i rekomendację środków).
 
Portfolio Domalux Professional uzupełnia System olejów do podłóg drewnianych wprowadzony na rynek w 2015 roku. Asortyment marki uzupełniają środki do konserwacji i pielęgnacji parkietów lakierowanych.
 
Dzięki pracom badawczym i nieustającemu rozwojowi, markowe produkty są ciągle udoskonalane i   coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Mając do dyspozycji System lakierów oraz olejów i środki do pielęgnacji, możliwe jest teraz osiągnięcie rozmaitych efektów wykończenia tj. eleganckich oraz szlachetnych i bliskich naturze.